OnePlus 6T – Recenzija - Android

Get it on Google Play

OnePlus 6T – Recenzija - Android

OnePlus 6T je prva „T“ verzija OnePlusovog smartfona koju imamo na testu. Razlog tome je, pogađate, najveći skok u odnosu na originalni model, u ovom slučaju OnePlus 6. I do sada su T verzije donosile određena poboljšanja, no ovoga puta je razlika veća nego ikad, iako su najvažnije komponente, dakle procesor, radna memorija i kamera […]

OnePlus 6T je prva „T“ verzija OnePlusovog smartfona koju imamo na testu. Razlog tome je, pogađate, najveći skok u odnosu na originalni model, u ovom slučaju OnePlus 6. I do sada su T verzije donosile određena poboljšanja, no ovoga puta je razlika veća nego ikad, iako su najvažnije komponente, dakle procesor, radna memorija i kamera ostale iste.

S druge strane, razlike su vidljive već na prvi pogled, jer 6T nema klasičnog zuba, već donosi suzu, odnosno tzv. waterdrop. Malčice je naraslo i samo kućište, ali i zaslon, čija dijagonala sada iznosi 6,41 inča.

O ovom zaslonu je sada smješten i čitač otisaka prstiju, što je velik tehnološki iskorak u odnosu na prethodnika. No, jedna od mnogima najbitnijih novih stavki definitivno je veća baterija, koja je s 3300 narasla na 3700 mAh, ali je zato nestao 3.5 mm audio utor.

OnePlus se u zadnjih nekoliko godina profilirao i polako postao nešto skuplji brand (ne i najskuplji), tako da više ne možemo govoriti o ubojici flagshipa. Njegovu ulogu je sada preuzeo Xiaomi sa svojim Pocophone brandom, dok OnePlus polako, ali sigurno postaje premium brand, no još uvijek po razumnoj cijeni u odnosu na najzvučnija imena.

Ova kompanija, odnosno jedna od divizija BBK Electronics korporacije u zadnjih je nekoliko godina izgradila i prilično veliku vojsku fanova, a s modelom 6T je napravila najveći iskorak na američko tržište do sada, jer je prema kupcima nastupila zajedno s jednim od najvećih operatera na tamošnjem tržištu – američkim T-Mobileom. Ovo će OnePlus brandu svakako dati novi vjetar u leđa i sasvim sigurno povećati prodaju, te potaknuti nove inovacije i investicije, što znači da u narednom razdoblju možemo očekivati još zanimljivih novosti.

Dok se to ne dogodi, idemo se pozabaviti OnePlusom 6T… dok je još aktualan, jer početkom ljeta, jel… stiže sedmica. Kakav je OnePlus 6T i kako nas se dojmio, pročitajte u nastavku.

GLAVNE KARAKTERISTIKE

Dimenzije
157.5 x 74.8 x 8.2 mm

Masa
185 grama

Zaslon
6,4 AMOLED 2340×1080 400 ppi, GG6

SoC
Qualcomm Snapdragon 845

CPU
4×2.8 GHz Kryo 385 Gold + 4×1.7 GHz Kryo 385 Silver

RAM
6/8 GB

Interna memorija
128/256 GB

Micro SD
Ne

Povezivanje
WiFi, A-GPS, Bluetooth 5.0, NFC, DLNA, USB-C

Otporan na vodu
Ne

Brzo/bežično punjenje
Da/Ne

OS
Android 9.0 Pie/OxygenOS

Kamera
16 MP f/1.7 OIS 25 mm + 20 MP f/1.7 25mm, 4K

Prednja kamera
16 MP f/2.0 25 mm

Baterija
3700 mAh

Cijena
5.699,00 kuna (256 GB vercija)

Ustupio
Mobis

PREDNOSTI
NEDOSTACI

Dizajn i kvaliteta izrade
Nije vodootporan

Izvrstan zaslon s malim zubom
Nema 3.5 mm audio utor

In-screen čitač otisaka prstiju
Kameri nedostaje optičko povećanje

Brz, čist i fluidan softver
Nema stereo zvučnike

Hardver i performanse

Iznimno brzo punjenje baterije

Omjer uloženo/dobiveno

Sadržaj pakiranja

OnePlus nikad nije bio široke ruke kad su prodajna pakiranja u pitanju, pa tako ni ove godine ne dobivate slušalice. Njih morate posebno naručiti, iz čega je vidljivo da je OnePlus učio od najboljih. Međutim, toliko škrt kao Apple ipak nije, jer je u kutiju, uz punjač, stavio i 3.5 mm -> USB-C adapter za vaše postojeće slušalice.

Štoviše, u prodajnom pakiranju nalazi se i silikonska zaštitna maskica, koja je nešto deblja od onih koje se na eBayu prodaju po 99 centi, i malo je zatamnjena, što znači da neće brzo požutjeti.

Dizajn kućište i rukovanje

Ako ste koristili OnePlus 6, svakako ćete primijetiti da je 6T mrvicu veći, odnosno za skoro dva milimetra viši. Širi je za manje od jednog milimetra, ali i deblji za pola milimetra. Dimenzije su očito platile danak novim tehnologijama i većoj bateriji, usprkos amputaciji 3.5 mm audio utora. Isto vrijedi i za masu, koja je sa 177 narasla na 185 grama, što je ipak zanemarivo usporedimo li ga s nekim od konkurenata, čija masa debelo prelazi 200 grama.

Što se konstrukcije kućišta tiče, ona je ista kao kod prethodnika. Imamo metalni okvir i dvije staklene površine s obiju strana. Jedna je, naravno, zaslon, a druga poleđina, koja je u ovom slučaju matirana, zbog čega na poleđini ne ostaju tragovi prstiju. Naš testni primjerak je došao u crnoj boji (Midnight black), koja možda nije atraktivna kao „Thunder Purple“ ili eventualno McLaren Edition, ali je dovoljno dobra da uređaj i dalje izgleda profinjeno.

Iako matirana, pozadina kućišta se prisijava, ovisno o padu svjetla, tako da se čak i na crnoj midnight black varijanti mogu vidjeti ovi profinjeni efekti. S druge strane, s obzirom da je zaštitna maskica već u prodajnom pakiranju, bilo bi zaista šteta da ne iskoristite njezinu svrhu, ali tada se ova divna pozadina neće vidjeti.

Straga uređaj izgleda otprilike isto kao i prethodnik, uz iznimku čitača otisaka prstiju, koji je sada smješten unutar zaslona, no o njemu malo kasnije. Sprijeda je vidljiva razlika, jer na vrhu zaslona nema klasičnog zuba, nego već spomenuta suza, što je svakako bolje rješenje jer ostavlja više mjesta za sadržaj. Na dnu imamo vrlo mali ostatak okvira kućišta, tzv. bradu, koja je toliko mala da je zapravo zanemariva.

22/12/2018 05:31 PM