Novi brend BBK Grupacije Realme službeno je ušao i na hrvatsko tržište. U ponudi Mobis webshopa može se pronaći nekoliko novih Realme modela, uključujući i Realme X2 Pro koji je tema ove recenzije i predstavlja trenutno najbolje što Realme nudi.
Realme po svom poslovnom modelu uvelike podsjeća na Xiaomi, odnosno na Xiaomi prije par godina kada je kineska tvrtka tržištu ponudila najbolje specifikacije po tada najnižim cijenama. Xiaomi i dalje to radi, no Realme nudi jednako, ali po još nižoj cijeni. Tako da nije ni čudno da se brand brzo izborio za svoje mjesto na nekim azijskim tržištima i krenuo u agresivan pohod na europsko tržište. Isto tako treba razumjeti da Realme nije neki startup ili mala tvrtka, već iza sebe ima BBK Electronics, drugog najvećeg proizvođača smartfona na svijetu.
Realme X2 Pro u pakiranju dolazi s brzim 50W punjačem, zaštitnom maskicom, već nanesenim zaštitnim staklom te popratnom papirologijom. Uređaj je dostupan u bijeloj i plavoj boji. To nisu obična bijela i plava, nego „lunarno bijela“ i „neptun plava“, a razlika se osjeti pri različitom osvjetljenju kada vidimo različite tonove, u našem slučaju, plave boje na poleđini uređaja.
Sam dizajn slijedi filozofiju staklenih ploha sprijeda i straga uređaja, koje dijeli metalni okvir. Rubovi su blago zaobljeni, a s obje strane između aluminijskog okvira i staklene plohe postoji milimetarski sloj plastične tampon zone. Na prijelazu ka poleđini nešto je manji, dok je na prednjoj plohi više primjetan jer je riječ o ravnom zaslonu. S obje strane nalazi se Gorilla Glass 5 zaštitno staklo, a Realme je u startu aplicirao još jedno zaštitno staklo na zaslon i tako korisniku dodatno uštedio novac.
Na vrhu uređaja nalazimo samo mikrofon, dok na dnu imamo 3,5mm utor za slušalice, još jedan mikrofon, USB Tip C utor i vanjski zvučnik. Na lijevoj strani su tipke za podešavanje glasnoće koje su fizički odvojene u dvije tipke, što je pomalo neobično uzimajući u obzir da je kod većine kontrola glasnoće jedna tipka. Osobno mi je čak i praktičnije da su dvije tipke. S desne strane imamo utor za dvije nano SIM kartice i tipku za otključavanje zaslona.
Na prednjoj strani nalazimo 6,5-inčni zaslon za suzom u kojoj je smještena 16MP kamera, a poviš koje je slušalica za pozive i drugi vanjski zvučnik jer Realme X2 Pro podržava stereo reprodukciju glazbe. Poleđina je dosta čista sa centralno postavljenim kućištem kamera, koje je par milimetara izdignuto u odnosu na poleđinu pa prilikom korištenja na ravnoj plohi uređaj klacka. Korištenje dostupne zaštitne maskice taj problem rješava. Od kamera imamo četiri – primarnu sa senzorom od 64MP, 13MP telefoto, 8MP ultra širokokutnu kameru i 2MP senzor dubine. Do kućišta kamera nalazi se dvostruka LED bljeskalica, a malo je neobično vidjeti realme logo koji je pozicioniran desno od kamera, ispod bljeskalice.
Uređaj solidno leži u ruci i ugodan je za držanje, ali na detaljima je primjetno da nije riječ o uređaju čija je izrada jedan od prioriteta ako uspoređujemo s premium flagship kategorijom. To se najbolje osjeti upravo na prijelazima između okvira i stakla, odnosno koliko blago ili grubo su ti prijelazi uređeni. U konačnici, većina korisnika koriste zaštitnu masku, a Realme u pakiranju već isporučuje zaštitnu masku tako da korištenje zaštitne maske rješava praktički sve dizajnerske probleme.
01/02/2020 03:48 PM
2014 © Hrvatske aplikacije i vesti